CELEBRATOR - internetowy system rejestracji zlot?w fan?w Depeche Mode
zloty nadchodzące zloty minione dodaj zlot więcej... informacje użytkownicy
21 lipca 2024
niedziela, godz: 18:11


Informacje o systemie Celebrator

O systemie
Zasady działania systemu
Mini-regulamin
Mini-FAQ
Polityka prywatności / przetwarzanie danych osobowych
Oświadczenie o niezależności
Informacje techniczne
Formatowanie wpisów - BBCode
Emotikony
Pozostałe informacje
Historia zmian

O systemie
Celebrator jest internetowym systemem rejestracji zlotów i imprez dla fanów Depeche Mode. Podstawowe zadanie systemu to zbieranie i udostępnianie w jednym miejscu informacji o wszystkich nadchodzących zlotach w Polsce. System jest dostępny nie tylko dla fanów i organizatorów imprez ale także dla webmasterów stron dotyczących DM - po zarejestrowaniu swojej strony jako "strony współpracującej" można uczynić Celebratora jej częścią.

Pomysł systemu został przedstawiony w styczniu 2003 roku na liście dyskusyjnej DMpl a jego autorem był webmaster strony Mode on the Road.
^

Zasady działania systemu
System pozwala organizatorom zlotów na zarejestrowanie organizowanych przez nich imprez, a fanom na sprawdzenie dokąd i kiedy na te imprezy się wybrać. Choć system jest dostępny na wielu stronach to korzysta z jednej bazy danych - wystarczy więc tylko raz podać informacje o zlocie i nie trzeba ich wysyłać do webmasterów wszystkich stron dotyczących DM. Centralna baza imprez ma także inną zaletę. Niekiedy zdarza się, że w jednym dniu odbywają się dwa, a czasem nawet i trzy zloty. Powoduje to niepotrzebne rywalizowanie i konkurowanie zlotów - przecież potencjalny uczestnik nie może być jednocześnie w dwóch miejscach. Rejestr zlotów pozwala sprawdzić przy rejestracji zlotu, czy przewidywana data jest wolna. Ponieważ nie trzeba podawać przy rejestracji wszystkich, szczegółowych danych o imprezie organizator może więc wstępnie "zaklepać" datę. Oczywiście rezerwacja daty nie gwarantuje, że ktoś inny nie zrobi tego samego dnia innego zlotu, ale znacznie zwiększa szanse, że nie dojdzie do takiej niezdrowej konkurencji. Dodatkową funkcją systemu jest to, że po zlocie można go ocenić i dodać opinię o nim. Dzięki temu uczestnicy mogą zorientować się gdzie i kto robi najlepsze imprezy.

Rejestracja zlotu jest prosta - wystarczy wypełnić i wysłać odpowiedni formularz. Po wysłaniu i zarejestrowaniu danych o zlocie osoba, która dokonała rejestracji otrzyma identyfikator zlotu. Dzięki identyfikatorowi będzie ona miała później dostęp do formularza umożliwiającego zmiany i/lub uzupełnienia danych. Identyfikator spełnia więc rolę hasła dostępu - dlatego koniecznie trzeba go zapamiętać. Identyfikator jest także wysłany na adres e-mail osoby dodającej zlot. Mimo, iż system rozpoznaje kto dodał zlot (dodawać zloty mogą tylko użytkownicy zarejestrowani) to identyfikator pozwala na dostęp do edycji danego zlotu także innym osobom (np: gdy impreza ma kilku organizatorów).
Przy rejestracji zlotu istnieje możliwość dodania reklamy graficznej. Akceptowane są pliki gif, jpg i png o objętości nie przekraczającej 70KB. Zaleca się, by grafika miała rozmiary mniejsze niż 480x480 pikseli. Uwaga: ze względu na ograniczone miejsce na serwerze reklamy graficzne po odbyciu zlotu są usuwane! (Pozostałe informacje o zlocie pozostają w rejestrze.)

Część funkcji sytemu (np: dodawnie i edycja zlotów, dodawanie i edycja opinii, ocenianie zlotów) jest dostępna tylko dla użytkowników zalogowanych. By móc się logować do systemu użytkownik musi być najpierw zarejestrowany (rejestrację można przeprowadzić wypełniając odpowiedni formularz) , a jego konto użytkownika aktywowane.

Zapraszam więc:
fanów - do rejestracji i korzystania z systemu
organizatorów - do rejestrowania zlotów
^

Mini-regulamin
 • Administrator/moderatorzy systemu Celebrator nie odpowiadają za poprawność i rzetelność informacji podawanych w systemie (np.: za to czy zlot odbył się w podanym dniu i miejscu).
 • Zarejestrowani użytkownicy powninni dbać o poprawność danych zawartych w ich profilach - w szczególności dotyczy to podawania aktualnych adresów e-mail.
 • Imprezy rejestrowane w systemie muszą mieć związek z Depeche Mode (tzn. na imprezie musi pojawić się np. muzyka tego zespołu). Administrator/moderatorzy systemu Celebrator mogą usunąć z rejestru imprezę nie spełniającą tego warunku.
 • Wpisy (zarówno dane zlotów jak i opinie o zlotach) nie są cenzurowane o ile nie łamią prawa lub norm współżycia między ludĽmi (uwaga: wpisy zawierające przekleństwa lub obrażające innych mogą zostać usunięte).
 • Przy dodawaniu wszelkich wpisów do systemu rejestrowany jest numer IP komputera osoby dokonującej wpisu. Numery te nie są jednak widoczne dla innych użytowników systemu (z wyjątkiem Administratora i moderatorów). (Uwaga ten podpunkt regulaminu może w przyszłości ulec zmiane!)
 • Administrator/moderatorzy systemu nie rozstrzygają sporów pomiędzy użytkownikami strony, organizatorami zlotów itp. (np. skarg w rodzaju: "Oni nam zajęli datę, a przecież to my zawsze robimy zlot 32-go lutego. Więc usuń ich wpis.")
 • Webmasterzy stron współpracujących powinni dbać o to, by dane dotyczące ich stron zarejestrowane w systemie były aktualne (chodzi w szczególności o adresy www i e-mail).
 • Administrator/moderatorzy systemu Celebrator nie modyfikują ocen zlotów minionych - są one tylko i wyłącznie wynikiem głosowania użytkowników systemu.
 • Administrator/moderatorzy systemu Celebrator nie ingerują w dane zlotów, treści opinii, satystyki itp. (o ile są one zgodne z regulaminem). Wyjątkiem są przypadki, gdy ingerencja jest konieczna ze względów technicznych (np: poprawenie błędnych kodów BBCode formatujących wpis), lub zmiany na prośbę autora.
Jednocześnie proszę osoby rejestrujące zloty o zwykłą uczciwość tzn. na przykład o nie rezerwowanie dat "na złość" innym fanklubom, nie rezerwowanie dat zanim jeszcze zostały podjęte jakiekolwiek kroki związane z organizacją zlotu (np.: nie rozeznano nawet, czy można wynająć salę i ile to kosztuje) itp. Proszę także osoby dodające opinie o skupianie się na opiniowaniu zlotu a nie "wycieczki osobiste" w stronę organizatorów lub innych osób oraz powstrzymanie się od opiniowania imprez, na których się nie było.
Jeśli wszyscy będą używać systemu z rozsądkiem wtedy przyniesie on najwięcej korzyści wszystkim jego użytkownikom.
^

Mini-FAQ
Zapomniałem hasła.
- W przypadku zapomnienia hasła użytkownika nie ma możliwości jego przypomnienia. Hasła są zakodowane i nawet administrator nie jest w stanie ich odczytać. Administrator może natomiast zmienić hasło na nowe. Najlepiej jednak skorzystać z opcji przypominanania hasła dostępnej w sekcji "Użytkownicy".

Zapomniałem identyfikatora zlotu.
- W przypadku zapomnienia identyfikatora należy zgłosić się do administratora. Administrator może sprawdzić lub zmienić identyfikator zlotu.

Do kogo system wysyła identyfikatory przy rejestracji zlotu?
- Po dodaniu zlotu identyfikator jest automatycznie wysyłany na adres e-mail osoby dodającej zlot (nie mylić z e-mailem organizatora).

Czy mogę usunąć swoje konto i dane użytkownika?
Oczywiście - użytkownikom przysługuje prawo do modyfikacji i / lub usunięcia danych na ich życzenie. W celu całkowitego usunięcia danych ("prawo do zapomniania") należy zgłosić prośbę do Administratora.

Czy są w systemie moderatorzy?
- W systemie przewidziano możliwość powołania moderatorów. Na razie jednak jego rolę spełnia administrator.

W poprzedniej wersji systemu dodawałem opinie, jak je "przypisać" do mojego obecego konta użytkownika?
- Jeśli przy dodawaniu do systemu opinii podany był adres e-mial, a teraz przy rejestracji nowego użytkownika podano ten sam adres to system automatycznie przypisze już dodane opinie nowemu użytkownikowi. Jeśli jednak z jakiś przyczyn (brak e-maila w opinii, inny e-mail itp.) system nie przypisze starych opinii wtedy należy zgłosić się do administratora i możliwie dokładnie (data zlotu, nazwa zlotu, autora opini, fragment opinii itp.) podać, które opinie mają zostać przypisane.

Kto dodał złe opinie o naszym zlocie?
- Opinie w obecnej wersji systemu nie są anonimowe (zawsze mają konkretnego autora). Ponadto przy każdej opinii (a także w większości opinii ze starej wersji systemu) rejestrowany jest numer IP komputera, z którego opinię dodano. Administrator ani moderatorzy nie ujawniają tych numerów!

Kto zaniża/zawyża oceny zlotu?
- System rejestruje kto oceniał dany zlot, ale nie rejestruje kto wystawił jaką ocenę. Administrator ani moderatorzy nie ujawniają kto oceniał zlot. (Nie wyklucza się w przyszłości dodania możliwości podglądu listy osób oceniających.)

^

Oświadczenie o niezależności
System Celebrator nie jest związany, nie sympatyzuje ani nie reprezentuje żadnego fanklubu. Jest niezależny. Nikogo nie dyskryminuje ani nie faforyzuje - o ile tylko dany użytkownik przestrzega regulaminu, a przede wszystkim podstawowych norm uczciwego współżycia międzyludzkiego.
Administrator systemu Celebrator nie ingeruje w dane zlotów, merytoryczną treści opinii, oceny zlotów, satystyki itp. Wyjątkiem są przypadki, gdy ingerencja jest konieczna ze względów technicznych (np: poprawenie błędnych kodów BBCode formatujących wpis), wpisy zawierają słowa obraĽliwe lub o zmianę poprosi autor wpisu.
^

Informacje techniczne
Zalecana rozdzielczość ekranu:800x600 lub większa
Wykorzystane obce fragmenty kodu:obsługa BBcode na podstawie phpBB (zmodyfikowana i uzupełniona)
Liczba odwiedzin:13461351
Liczba zarejestrowanych użytkowników:403
Liczba zarejestrowanych zlotów:3555  (w tym nadchodzących: 14)
^

Formatowanie wpisów - BBCode
Wpisy w Celebratorze (zarówno opisy zlotów jak i opinie) mogą być częściowo formatowane dzięki czemu autor ma większe możliwości kontroli sposobu wyświetlania swojego wpisu. W tym celu zaimplementowano w systemie częściową obsługę formatu BBCode. Jest to język o składni podobnej do HTML. Znaczniki są zawarte w nawiasach kwadratowych np: [u] a nie <u>.
obsługiwanie są następujące znaczniki:
znacznikprzykadefekt
[b],[/b][b]tekst[/b]tekst
[i],[/i][i]tekst[/i]tekst
[u],[/u][u]tekst[/u]tekst
[tt],[/tt][tt]tekst[/tt]tekst
[code],[/code][code]tekst[/code]tekst
[color=abc],[/color][color=red]tekst[/color]tekst
[size=xx],[/size][size=18]tekst[/size]tekst
[url],[/url]
[url=adres],[/url]
[url]www.celebrator.pl[/url]
[url=www.celebrator.pl]Celebrator[/url]
www.celebrator.pl
Celebrator
[center],[/center][center]tekst[/center]
tekst
[list],
[*],
[/list]
[list]
[*]tekst 1
[*]tekst 2
[/list]
 • tekst 1
 • tekst 2
[list=1],
[*],
[/list]
[list=1]
[*]tekst 1
[*]tekst 2
[/list]
 1. tekst 1
 2. tekst 2
nowa linia (Enter)tekst 1
tekst 2
tekst 1
tekst 2
Do autora wpisu należy dbałość o poprawną kolejność otwierania i zamykania znaczników.
^

Emotikony
W Celebratorze, w formie graficznej, obsługiwanie są następujące emotikony:
EmotikonKodEmotikonKodEmotikonKod
:):)  :))  :-)  :>:D:D:(:(  :-(  :((  :<
:o:o  :O:s:s:?:?
8)8):x:x:P:P  :p
:oops::oops::cry::cry:  :_(:evil::evil:
:roll::roll::wink::wink:  ;)  ;-)  ;)):!::!:
:?::?::idea::idea::arrow::arrow:
:|:|:mrgreen::mrgreen::fletch::fletch:
:nlmda::nlmda::beer::beer:  :piwko::lol::lol:
:nie::nie::glaszcze::glaszcze::brawo::brawo:
:przytul::przytul::cmokON::cmokON:  :*:cmokONA::cmokONA:
^

Pozostałe informacje
Uwagi i pytania dotyczące działania systemu,
zgłaszanie awarii, propozycje
rozbudowy i usprawnień :
celebrator@celebrator.pl
Pomysł systemu :Martini - Mode on the Road
Podziękowania dla:Martini / Cywil
- za pomysł i testy pierwszej wersji systemu
Gargul
- za testy wersji 2 i sugestie zmian
ThePesH
- za sugestie i propozycje zmian

^
--------------------